Speciális képességtesztek | SHL Hungary
 
 

Speciális képességtesztek

Általános interaktív képességteszt (Interactive G+)

 A Verify Interactive tesztcsalád népszerű tagja, hatékonyan méri fel a jelöltek kritikus gondolkodását, problémamegoldó képességét. Három gondolkodási terület együttes eredményét is figyelembe veszi, így különösen hasznos lehet olyan pozíciók esetében, amelyben komplex gondolkodásra van szükség.

A három vizsgált gondolkodási terület:

Általános képességteszt (Next Generation G+)

A Verify Next Generation tesztcsalád népszerű tagja. Három gondolkodási terület együttes eredményét is figyelembe veszi, így különösen hasznos lehet olyan pozíciók esetében, amelyben komplex gondolkodásra van szükség.

A három vizsgált gondolkodási terület:

Angol nyelvtudás teszt (SVAR)

Az SVAR egy olyan online nyelvtudást vizsgáló eszköz, amely következetesen, széleskörűen és gyakorlatias módon térképezi fel a vizsgálati személyek angol beszéd-, hallási és szövegértési készségeit.

A SVAR számos szempont alapján térképezi fel a vizsgálati személyek angol nyelvismeretét. A vizsgált készségek között szerepel:

Online mechanikai értelmezés teszt

Kitöltés módja: 
Kit vizsgál: 

A teszt online platformon vizsgálja az alapvető mechanikai elvek megértését és alkalmazásait (emelő, lejtő, ék stb.). A jelöltnek rajzok alapján kell válaszolnia a rövid kérdésekre.

Használható technikusok, mérnökök, gépkezelők-művezetők, illetve szakmunkások vizsgálatára. 

Térbeli gondolkodás teszt

Kitöltés módja: 

A teszt azt méri, hogy a kitöltő mennyire képes térbeli alakzatokat elképzelni és felismerni. Ez a képesség különösen nagy jelentőséggel bír minden olyan területen, ahol dolgok térbeli vonatkozásaival kell dolgozni (pl. építészet, szobrászat). Ez a képesség az általános intelligencia egyik fontos összetevője, amely viszonylag független lehet az általános problémamegoldó képességtől, illetve az eddig megszerzett tudásmennyiségtől és így egy újabb területen teszik lehetővé a tehetség azonosítását.

A teszt 20 feladatból áll, és kitöltése általában 15 percet szokott igénybe venni.

Informatikai tesztek

Az SHL informatikai tesztek palettája igen széles, több, mint 200 tesztet foglal magába. A számítástechnikai ismeretek teszteléséhez példaként olyan népszerű nyelvek ismeretét is meg tudjuk mérni, mint a JAVA, C nyelvek, PHP, HTML, vagy Phyton. Emellett a számítógépes felhasználói ismeretek is felmérhetők (például Microsoft Office). Katalógusunk tartalmazza az informatikai tesztek teljes tárházát.

Szövegek elemzése teszt (VIT1)

A teszt írott szövegek logikus elemzésének képességét méri. A szövegrészletek számítástechnikai jellegűek (programleírások, kézikönyvek, szakcikkek). A jelölt feladata az, hogy állításokról megállapítsa, hogy a szövegrészletek fényében igazak vagy hamisak-e. A teszt szakmai ismeretekre nem épít, de azt jól méri, hogy a jelölt rendelkezik-e az ilyen jellegű feladatok megoldásához szükséges verbális képességgel.

Számítógépes ellenőrzés teszt (CIT3)

A tesztben betűkből, számokból és egyéb jelekből álló sorozatokat kell gyorsan és pontosan ellenőrizni. Ez olyan képeséég, ami mindenfajta programozási munkánál nagyon fontos, de adatbeviteli feladatok esetén elengedhetetlen.

Szintaktikai ellenőrzés teszt (CIT4)

Hasonlóan a CIT3-hoz, ebben a tesztben is gyorsan és pontosan kell ellenőrizni betű- és számsorokat, ám itt azt kell eldönteni, vajon egy számítógépes programnyelvből származó sor megfelel-e bizonyos szabályoknak. Ez a teszt kiválóan alkalmazható olyan munkáknál, amelyek kódolási, programozási vagy programtesztelői feladatokat foglalnak magukba.

Diagramok teszt (DIT5)

Ebben a tesztben elsősorban logikai elemzésre van szükség. A feladat megoldásához különböző kódolt instrukciókat követve meg kell állapítani, melyik ábra az, amelyik az instrukcióknak megfelelően "működik". Ez a képesség - összetett parancsok értelmezése és elemzése - a legtöbb informatikusi munkakörben elengedhetetlen.

Diagramok elemzése teszt (DIT6)

Ebben a tesztben folyamatábrák alapján szabályokat kell megállapítani, majd ezeket a szabályokat különböző feladatok során alkalmazni kell. A teszt jól méri a magas szintű elemzőkészséget. Különösen jól alkalmazható olyan munkaköröknél, ahol összetett problémákat kell megoldani szisztematikus elemzéssel - ilyen például a rendszerelemzői vagy programtervezői munka.

Kockák a térben teszt (SIT7)

Ebben a tesztben a jelöltnek térbeli összefüggéseket kell elképzlenie: két dimenzióban megjelenített háromdimenziós alakzatokat kell felismerni. A teszt meglehetősen nehéz, s jól méri tervezők, mérnökök térbeli elemzőkészségét.

Mechanikai értelmezés teszt (MTS3)

Az alapvető mechanikai elvek megértését és alkalmazásait (emelő, lejtő, ék stb.) vizsgálja. A jelöltnek rajzok alapján kell válaszolnia a rövid kérdésekre. A teszt a Technikai Tesztkészlet "Mechanikai értelmezés" című tesztjének nehezebb változata.

Hibakeresés teszt (FTS4)

Ebben a tesztben kapcsolási rajzok ellenőrzése a jelöltek feladata. Minden esetben kapcsolók sorozatából kell kiválasztaniuk azt az egyet, amelyik éppen nem működik. A feladatok megoldásához jó vizuális és logikai készségre van szükség. Kiválóan alkalmazható olyan munkakörök estén, amikor bonyolult gépeket kell kezelni, és gyorsan fel kell ismerni a hibákat.

Ábrák ellenőrzése teszt (STS5)

Azt vizsgálja, hogy a jelölt mennyire képes felismerni a két vagy három dimenzióban elforgatott komplex ábrákon található eltéréseket. Erre a képességre nagy szükség van például elektronikus rendszerek tervezésénél, ellenőrzésénél, a technikusi, mérnöki munkákban, a számítógéppel segített tervezésben (CAD) stb.

Diagrammatikus gondolkodás teszt (DTS6)

Azt a képességet méri, hogy valaki mennyire képes követni logikusan elrendezett jelsorozatokat. Bár a teszt egyszerű folyamatábrákból áll, megoldásához szükség van arra, hogy a jelölt képes legyen végigkövetni a tárgyak alakjában, színében és méretében beállt változásokat. Ez a képesség különösen fontos rendszerfolyamatok elemzése, szoftver hibajavítás és rendszertervezés esetén.

Becslés szemmértékkel teszt (ET3.1)

A térészlelést vizsgálja, ami - tapasztalatok szerint - az általános intellektuális képességtől jórészt független. Különösen fontos azoknál a technikusi munkáknál, melyek bizonyos tervezési elemeket is tartalmaznak.

Oldalak

Ha érdekesnek, hasznosnak találta a fentieket, ossza meg másokkal is!