26/01/2022
Büszkék vagyunk a sok-sok értékes kiadványra, amelyeket az SHL gondozásában az Edge2000 Kiadó adott ki. Vannak könyveink a munkapszichológiáról, a neveléslélektanról, a droghasználatról, az életmódról, a pedagógiáról. Előző blogbejegyzésünkben három könyvet ajánlottunk kiadványaink közül, most újabb három könyvet szeretnénk kiemelni.
Klein Sándor és Soponyai Dóra A tanulás szabadsága Magyarországon című könyve alternatív pedagógiai irányzatokkal foglalkozik. A kötetben fellelhető példák bizonyítják, hogy az élményszerű, partneri viszonyon alapuló tanulás - tanítás sokféle módja megtalálható hazánkban. A világszerte ismert iskolamozgalmak (Waldorf, Montessori, Freinet stb.) mellett kis falusi iskolákat, országosan illetve szűkebb körben ismert nagy tanáregyéniségeket (Winkler Márta, Kokas Klára), új tantárgyakat (drámapedagógia), újszerű megközelítéseket (tanulóközpont angoltanítás, művészeti nevelés) is bemutatunk a kötetben. Olyan iskolákról olvashatunk, ahová a tanárok és a diákok örömmel járnak, mert tudják hogy izgalmas, fejlesztő élményekben lesz részük a tanítás során. Olyan fiatalok is otthonra lelnek itt, akikről másutt lemondtak (mert nehezen illeszkednek be, tanulási problémáik vannak, „zűrös” múlt terhét hordozzák), és akiknél a szociális hátrányok leküzdése jövőjük legfontosabb záloga. A könyv célja, hogy segítsen a tudatos iskolaválasztásban, és hogy megmutassa a tanároknak, van lehetőség arra, hogy az iskolákat az élményszerű, lényeges tanulás színterévé változtassuk.
Az Értékelő és fejlesztő központ a legjobb jelöltek kiválasztását, a fejlesztési szükségletek megállapítását és a kompetenciák fejlesztését segíti. Ha képességtesztekkel, személyiségkérdőívvel, strukturált interjúval sikerült kiválasztani a legjobb jelentkezőket, a munka legfontosabb jellemzőit modellező helyzetekben való viselkedésük alapján az értékelők nagy biztonsággal el tudják dönteni, ki a legalkalmasabb. A fejlesztő központokban a hangsúly a modell-helyzetek problémáira adott válaszok megbeszélésén van: résztvevő és értékelő közösen törekszik a fejlesztendő területek feltárására, és ez az önismereti munka – ha jól csinálják – maga is fejlesztő hatású. A könyv a módszer alapelveit és gyakorlatát ismerteti az olvasóval, és képessé teszi a HR szakembereket arra, hogy színvonalas értékelő központokat tudjanak lebonyolítani önállóan, tudják, mikor érdemes külső szakértők segítségét kérni, és ha erre kerül sor, lényegre tapintó kérdéseket tudjanak feltenni nekik.
Eugene T. Gendlin: Álomfejtés című könyve egy olyan témával foglalkozik, ami mindenkit érdekel, ugyanis mindenki álmodik, és kíváncsi arra, mit jelentenek az álmai. Az író, a Fókuszolás önmegismerő módszer kidolgozója szerint, ha jól kérdezünk, a testünk jelzést ad, válaszol a kérdéseinkre. A kötet lépésről lépésre megtanítja az olvasót az álmok üzenetének megfejtésére. Így az olvasó megtanul hallgatni álmai jelzéseire: elkerülheti a rá leselkedő veszélyeket és megvalósíthatja az álmokban megmutatkozó csodálatos lehetőségeket.
Az érdeklődőket szeretettel várjuk könyvvásárunkon, ahol minden könyv 25% kedvezménnyel vásárolható meg és lehetőség nyílik egy rövid találkozásra, beszélgetésre a könyvek szerzőivel, fordítóival és az SHL munkatársaival. A könyvásárra látogatóknak a kedvezményes vásárlási lehetőségek mellett, ingyenesen biztosítjuk "A matematikatanulás öröme" című könyvet, mely Dienes Zoltán örökségét foglalja össze és melyet Dr. Klein Sándor szerkesztett. Az első alkalom január 31.-én, hétfőn lesz 14 és 17 óra között az SHL irodában (Budaörs, 2040, Kossuth Lajos utca 20.). A további időpontokról eseménynaptárunkban pontos dátumok találhatók.
A könyvek megrendelhetők közvetlenül az SHL könyvek kiadójától is, az Edge 2000 Kft-től 20% kedvezménnyel, utánvétellel vagy banki átutalással. A postai költségeket 10 000 forint feletti megrendelés esetén nem számítjuk fel. A kiadványokkal kapcsolatos további kérdéseiket az SHL könyvek kiadójának, az Edge 2000 Kiadónak tehetik fel, a www.edge2000.hu oldalon, a +36 30 718 5796 telefonszámon, az info [at] edge2000.hu e-mail címen.